Igalaikė 1 kambario buto nuoma Vilniuje: Kaip ne tik pasirinkti teisingai, bet ir sutaupyti?

Coliving space for students

Išaugusios nuomos kainos priimtinos tikrai ne visiems, todėl studentai vis aktyviau ieško ekonomiškesnių būsto alternatyvų. Prioritetas teikiamas ne tik mažesnei mėnesinei sumai, bet ir tam, kas už ją gaunama.

Dėl šios priežasties studentų akys vis dažniau krypsta į šiuolaikinės co-living koncepcijos apgyvendinimą, kuris dėl savo pridėtinių verčių galiausiai tampa pigiausiu sprendimu.

Tad, dalinamės praktiniais patarimais, kaip ieškant apgyvendinimo Vilniuje sutaupyti, kokių daiktų gali prireikti kraustantis į bendro gyvenimo namus, kaip tinkamai išnaudoti visus co-living privalumus bet kaip patogiai įsikurti bendradarbystės erdvėje.

1. KAIP APGYVENDINIMAS SHED CO-LIVING VILNIUS LEIDŽIA SUTAUPYTI?

1.     „Viskas įskaičiuota“ koncepcija. Fiksuota mėnesinė suma už apgyvendinimą SHED Co-living Vilnius įskaičiuoja ne tik galimybę gyventi pasirinktame kambaryje bei naudotis bendromis SHED erdvėmis. Į ją taip pat įtraukti ir mokesčiai už vandens bei elektros suvartojimą, šildymą, šiukšlių išvežimą, Wi-Fi, bendrų SHED erdvių valymą, meistro paslaugas (atsiradus SHED įrangos gedimams, iškilus techninėms problemoms kambariuose ar pan.). Tad nepasirinkus papildomų paslaugų, mėnesio įmoka bus visada aiški, nekintanti ir leidžianti lengviau planuoti asmeninį biudžetą.
2.     Nemokamas naudojimasis bendromis erdvėmis. Sporto klubo narystė, darbo vietos nuoma miesto centre esančioje bendradarbystės erdvėje, bilietai į kino teatrą. Tai – išlaidos, kurių tikrai pavyks išvengti apsigyvenus SHED Co-living. Kaip? Tiek vietoje esančia pilnai įrengtai sporto sale ar co-working erdve, tiek kino zona galėsi naudotis nemokamai.
3.     Pilnai įrengtos erdvės. Visos co-living erdvės – tiek privatūs apartamentai, tiek bendro naudojimo zonos – yra pilnai įrengti. Dėl šios priežasties nereiks pirkti nei papildomų baldų, nei maisto ruošimo reikmenų ar indų. Viskas, kuo tereikės pasirūpinti, tai – asmeniniai daiktai.
4.     Nėra ilgalaikių įsipareigojimų. SHED Co-living siūlo patogius apgyvendinimo terminus tiek atvykstantiems trumpam, tiek norintiems Vilniuje įsikurti ilgesniam laikui. Toks lankstumas gyventojams leidžia išvengti ilgalaikių sutarčių, už kurių nutraukimą anksčiau laiko įprastų butų nuomotojai dažniausiai taiko papildomus mokesčius.
5.     Bendruomenės privalumai. Co-living tipo namuose ne tik apsigyvena žmonės, bet ir kuriasi jų bendruomenės. Natūralu, kad didėjant draugų ratui, mažėja ir asmeninės išlaidos. Visų pirma, galėsite burtis SHED laisvalaikio erdvėse, kurioje laikas jums visiškai nekainuos. O jei drauge nuomositės dvivietį SHED kambarį, važiuosite taksi, planuosite kelionę po Lietuvą ar organizuosite renginį – visas išlaidas dalinsitės tarpusavyje.

2. LAGAMINO TURINYS: DAIKTAI, KURIŲ REIKIA KRAUSTANTIS Į CO-LIVING

Apartamentų nuoma Vilniuje siejasi ne tik su konkretaus būsto paieška. Kartu greičiausiai dėliojiesi ir sąrašą būsimų pirkinių, kurių naujajame bute tau truks.

Vis dėlto, norėtųsi patinkantį būstą susirasti greičiau bei išvengti papildomų išlaidų daiktams, kurių netrukus vėl nebereikės? Apsvarstyk bendro gyvenimo namų galimybę.

SHED Co-living Vilnius kviečia įsikurti įvairių tipų studijose, kurios ne tik turi privačias virtuvėles bei privačius vonios kambarius, bet ir yra pilnai įrengtos. Nuo patogiam gyvenimui svarbiausių baldų, interjero elementų, iki maisto ruošos reikmenų ar indų – viską rasi savo kambaryje.

Reikalingų daiktų sarašas gyvenimui co-living

Co-living – tai it modernūs bendrabučiai su gausybe papildomų privalumų. Ši koncepcija pakankamai nauja, tad natūralu, kad ir klausimas, ko gali prireikti įsikūrinėjant tokiuose bendro gyvenimo namuose, vis dar kyla.

Apie ką turėtum pagalvoti kraustydamasis į SHED co-living? Galbūt tikėjaisi čia rasti ilgą sąrašą, tačiau jo nebus, nes naujuosiuose savo namuose rasi viską, ko gali prireikti tavo komfortui.

Atsivežk tik tau būtiniausius asmeninius daiktus, darbui ar mokslui reikalingą įrangą bei higienos priemones.

Svarstai dėl patalynės, rankšluosčių? Jeigu tik nori, gali juos taip pat pasiimti, tačiau jei pageidauji kuo lengvesnio įsikraustymo – šią tekstilę visada galėsi įsigyti arba išsinuomoti vietoje.

Visu kitu – SHED jau pasirūpinome!

Details of colving room

3. PATARIMAI, KAIP IŠNAUDOTI ATSKIRAS CO-LIVING ERDVES MOKSLUI, POILSIUI IR LAISVALAIKIUI

Vieno kambario buto nuoma Vilniuje gali kelti aliuziją į užsidarymą tarp keturių sienų. O to, esame įsitikinę, savo studentišku gyvenimo periodu tu tikrai nenori. Tad žinok, kad šiandien situacija sparčiai keičiasi, o įprastai būsto nuomai atsirandančios apgyvendinimo Vilniuje alternatyvos siūlo ne tik privačius apartamentus, bet ir čia pat esančias mokslo, laisvalaikio ar poilsio erdves.

Tad, kokios jų egzistuoja SHED Co-living ir kaip jas išnaudoti geriausiai?

Optimizuotos erdvės patogiam gyvenimui
Patogumas, funkcionalumas, praktiškumas, saugumas, dizainas – SHED Co-living stengėmės apgalvoti kiekvieną detalę. Kartu tavo patogumui tiek kambarius, tiek bendro naudojimo erdves įrengėme taip, kad tau nereikėtų rūpintis jokiais papildomais daiktais, išskyrus asmeninius.
Viskas vardan to, kad čia jaustumeisi it savo namuose. Namuose, kuriuose gali susikaupti mokslams, turėti prasmingą laisvalaikį bei gauti kokybišką poilsį.

Atskirk darbo ir poilsio erdves
Sutiksi, kad ir susikaupti mokslams, ir kokybiškai ilsėtis vienoje erdvėje – psichologiškai sudėtinga. Tačiau pažadame, kad apsigyvenęs SHED Vilnius, su šiais nepatogumais daugiau nesusidursi.
Didžiulis co-living privalumas – tai galimybė naudotis atskiromis, čia pat esančiomis erdvėmis. Dėl šios priežasties rekomenduojame savo asmeninį kambarį skirti būtent kokybiškam poilsiui, o kasdienėms veikloms – rinktis šiuolaikiškai įrengtas bendro naudojimo patalpas.
Reikia mokytis ar dirbti? Įsikurk co-working erdvėje. Planuoji filmo peržiūrą su draugais? Burkitės kino zonoje. Organizuojate tarptautinę vakarienę? Ruoškite ją drauge bendroje virtuvėje.
Atmink, jog pailsėjęs žmogus visada bus geriau pasiruošęs naujiems darbams ir iššūkiams. O prie šio kokybiško poilsio sąmoningai pasirinktos erdvės skirtingoms veikloms tikrai prisideda.

Co working place study room

4. KAIP ĮSIKURTI SAVO DARBO VIETĄ CO-WORKING ERDVĖJE?

Svarbiausia kiekvienos bendradarbystės erdvės siekis – sukurti funkcionalią ir motyvuojančią darbo aplinką. Ne išimtis – ir SHED co-working (naudojimasis ja įskaičiuotas į mėnesio apgyvendinimo kainą). Čia galėsi lankytis bet kuriuo tau patogiu metu, ruoštis egzaminui drauge su kitais co-living gyventojais ar palaikant nuotolinį pokalbį su kitame pasaulio krašte esančiu partneriu produktuviai kurti būsimo startuolio koncepciją.

Vis dėlto, bendradarbystės erdvėse svarbia išlieka ne tik motyvuojanti aplinka, bet ir pasirinktos darbo vietos patogumas.

Patarimai, kaip susikurti įkvepiančią darbo erdvę:

  • Keisk sėdėjimo vietas, kol atrasi sau tinkamiausią.
  • Jei tik yra galimybė, prioritetą teik vietai sėdėti prie lango.
  • Įsitikink, kad greta turėsi kištukinį lizdą, būtiną kompiuteriui ar telefonui pasikrauti.
  • Apsupk save panašiai mąstančiais žmonėmis.
  • Mokslams ar darbui susikoncentruosi lengviau, jei apribosi asmeninių, blaškyti galinčių daiktų kiekį.
  • Stenkis atskirti darbo ir poilsio erdves.

Darbas, mokslai ir sveikata

Set up living area

Besikoncentruodami į darbą ar mokslus neturėtume pamiršti rūpintis ir savo sveikata. Sutiksi, kad dažniausiai dėl netinkamo apšvietimo kenčia akys, o netaisyklinga laikysena sėdit – ilgainiui pradeda kelti nugaros skausmus. Dėl šių priežasčių stenkis daryti paprastus, tačiau efektyvius sprendimus, už kuriuos ateityje sau tikrai padėkosi:

  • Šviesiu paros metu rinkis darbo vietą prie lango: taip turėsi daugiau natūralios dienos šviesos. Jei planuoji skaityti ar rašyti, naudok tiesioginio apšvietimo lempą. Įsikūrei co-working erdvėje? Drąsiai įsijunk papildomą apšvietimą, jei tau jo trūksta. Tai svarbu, nes dirbdamas ar besimokydamas gerai apšviestoje vietoje sumažinsi akių nuovargį.
  • Stenkis sėdėti taip, kad nugara būtų tiesi, o pečiai – atsipalaidavę. Išlaikyti tinkamą laikyseną bus paprasčiau, jei pagal save pasireguliuosi sėdėjimo aukštį ar tarp kėdės atlošo ir nugaros pasidėsi pagalvėlę. Taip pat stenkis sėdėti simetriškai, nekelk kojos ant kojos: nors tai atrodo taip nekaltai, tačiau tavo stuburas tokiomis pozicijomis tikrai nesidžiaugia. Galiausiai, kad ir kaip intensyviai besimokytum, daryk reguliarias pertraukas, kurių metu galėtum pasivaikščioti, prasitampyti ar net užsukti į sporto salę.

Rezervuoti kambarį SHED Co-living

(daiktavardis)

Angl. shed – stoginė, daržinė, pašiūrė. Įprasta vartoti kaip sinonimą žodžiui hut, reiškiančiam trobelę. Tikėtina, kad kilo iš daiktavardžio shade (pavėsis).

(veiksmažodis)

Angl. shed – nusimesti, atsikratyti. Vartojimo kontekstas: snake sheds its skin (gyvatė išsineria iš savo odos); shed your bad habits (atsikratyk žalingų įpročių).

© 2022 SHED Co-living. Visos teisės saugomos. / Privatumo politika / Terminai ir sąlygos / Taisyklės / Rekvizitai